KULLANIM ŞARTLARI

Last Updated on May 22, 2020

GENEL

B-ILGI.COM WEB SITESI (“ŞİRKET”, “BIZ” VEYA “BIZE”) [B-ILGI.COM] D/B/“B-ILGI.COM” " TARAFINDAN IŞLETILMEKTEDIR. SITEYI KULLANARAK, BU HIZMET KOŞULLARINA BAĞLI OLMAYI VE SITEYI BU HIZMET KOŞULLARINA, GIZLILIK POLITIKAMIZA VE SITENIN BELIRLI BÖLÜMLERINE VEYA SITE ÜZERINDEN VEYA ŞIRKETTEN TEMIN EDILEBILEN ÜRÜN VE HIZMETLERE UYGULAYABILECEK EK HÜKÜM VE KOŞULLARA UYGUN OLARAK KULLANMAYI KABUL ETMIŞ OLURSUNUZ. SITEYE ERIŞME, HERHANGI BIR ŞEKILDE, OTOMATIK OLSUN VEYA OLMASIN, SITENIN VE BU HIZMET ŞARTLARI ILE SINIRLANDIRILMA SÖZLEŞMENIZIN KULLANIMINI TEŞKIL EDER.

BU HIZMET KOŞULLARINI DEĞIŞTIRME VEYA SITENIN KULLANIMI IÇIN ZAMAN ZAMAN YENI KOŞULLAR UYGULAMA HAKKINI SAKLI TUTARIZ, BU DURUMDA REVIZE EDILMIŞ HIZMET KOŞULLARINI BU WEB SITESINDE YAYINLAYACAĞIZ. BU TÜR DEĞIŞIKLIKLERI GÖNDERDIKTEN SONRA SITEYI KULLANMAYA DEVAM EDEREK, DEĞIŞTIRILDIĞI GIBI HIZMET ŞARTLARINI KABUL ETMIŞ OLURSUNUZ.

FİKRİ MÜLKİYET HAKLARI

SİZE SINIRLI LİSANSIMIZ

BU SITE VE SITEDE MEVCUT TÜM MALZEMELER BIZE BAĞLI VEYA LISANS SAHIPLERININ MÜLKIYETINDEDIR VE TELIF HAKKI, TICARI MARKA VE DIĞER FIKRI MÜLKIYET YASALARI ILE KORUNMAKTADIR. SITE, YALNIZCA TICARI OLMAYAN KIŞISEL KULLANIMINIZ IÇIN SAĞLANMIŞTIR. SITEDE BULUNAN, SITEYI VEYA MALZEMELERI, HAKLARIMIZI IHLAL EDEN VEYA BIZIM TARAFIMIZDAN YETKILENDIRILMEMIŞ BIR ŞEKILDE KULLANAMAZSINIZ. DAHA SPESIFIK OLARAK, BU HIZMET KOŞULLARINDA VEYA MATERYALLERIN SAHIBI TARAFINDAN AÇIKÇA YETKILENDIRILMEDIĞI SÜRECE, SITEDEN HERHANGI BIR MATERYALI (E-POSTA VEYA DIĞER ELEKTRONIK YOLLARLA DA DAHIL OLMAK ÜZERE) HERHANGI BIR ŞEKILDE VEYA ORTAMDA DEĞIŞTIREMEZ, KOPYALAYAMAZ, ÇOĞALTAMAZ, YENIDEN YAYINLAYAMAZ, YÜKLEYEMEZ, GÖNDEREMEZ, ILETEMEZ, ÇEVIREMEZ, SATAMAZ, TÜREV ESERLER YARATAMAZ, ISTISMAR EDEMEZ VEYA DAĞITAMAZSINIZ. BUNUNLA BIRLIKTE, ZAMAN ZAMAN, TÜM TELIF HAKKI VE DIĞER TESCILLI BILDIRIMLERI SAĞLAM TUTMANIZ KOŞULUYLA, SITENIN BIREYSEL SAYFALARININ BIR KOPYASINI KIŞISEL, TICARI OLMAYAN KULLANIMINIZ IÇIN INDIREBILIR VE/VEYA YAZDIRABILIRSINIZ.

KULLANMAK İÇİN LİSANS

SITE ÜZERINDEN BIZE, INTERNET GRUPLARINA, SOSYAL MEDYA ORTAMLARINA VEYA ÇALIŞANLARIMIZDAN HERHANGI BIRINE E-POSTA, METIN VEYA BAŞKA YOLLARLA HERHANGI BIR MATERYAL (SINIRLAMA OLMAKSIZIN, YORUMLAR, BLOG GIRIŞLERI, FACEBOOK ILANLARI, FOTOĞRAFLAR VE VIDEOLAR DAHIL) GÖNDEREREK; (I)MALZEMENIN SAHIBI OLDUĞUNUZU VEYA MALZEMENIN SAHIBININ AÇIK RIZASI ILE ILANINIZI VEYA BAŞVURUNUZU YAPTIĞINIZI VE (II) ON ÜÇ YAŞINDA VEYA DAHA BÜYÜK OLDUĞUNUZU TEMSIL ETMIŞ OLUYORSUNUZ. AYRICA, EMAIL, POSTA, YAZILI VEYA HERHANGI BIR BAŞKA YOLLA BIZE MATERYAL GÖNDERDIĞINIZDE, BIZE VE BIZIM TARAFIMIZDAN YETKILENDIRILMIŞ TÜM KIŞILERE, TELIF HAKKI OLMADAN, KALICI, MÜNHASIR OLMAYAN, KISITLANMAMIŞ ŞEKILDE KULLANMA LISANSI VERMIŞ VE BU MATERYALIN TAMAMINI VEYA BIR KISMINI, ŞIMDI BILINEN YA DA DAHA SONRA GELIŞTIRILECEK HERHANGI BIR AMAÇ IÇIN KISMEN YA DA TAMAMEN DEĞIŞIKLIK YAPMAK, ÇOĞALTMA, DAĞITMAK VE / VEYA ALENEN SERGILEMEK VESAIRE TÜREV IŞLERI YAPMA AMACIYLA BAĞIŞLAMIŞ OLURSUNUZ. YUKARIDAKI HIBE, TELIF HAKKI, TICARI MARKA, HIZMET MARKASI VEYA ILGILI HERHANGI BIR YARGI ALTINDAKI PATENT YASALARI DAHIL OLMAK ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, BU TÜR ILAN VEYA GÖNDERIMLERDEKI MÜLKIYET HAKLARINDAN YARARLANMA HAKKINI IÇERIR. AYRICA, BU TÜR HAKLARIN KULLANILMASIYLA BAĞLANTILI OLARAK, BIZE VE BIZIM TARAFIMIZDAN YETKILENDIRILMIŞ OLAN HERKESE, SIZI, UYGUN GÖRDÜĞÜ ŞEKILDE ADINIZA, E-POSTA ADRESINIZE VEYA EKRAN ADINIZA GÖRE ILAN VEYA GÖNDERILERINIZIN HERHANGI BIRININ YAZARI OLARAK TANIMLAMA HAKKI VERIRSINIZ.


SIZIN TARAFINIZDAN OLUŞTURULAN HERHANGI BIR KATKININ, AMERIKA BIRLEŞIK DEVLETLERI TELIF HAKKI YASASI'NIN 101.BÖLÜMÜNDE, TADIL EDILDIĞI GIBI, “ÜCRET KARŞILIĞI YAPILAN ESER” OLARAK KABUL EDILECEĞINI KABUL VE BEYAN EDERSINIZ. BUNUN GIBI, BU ESERLERDEKI TELIF HAKLARI, BUNLARIN OLUŞTURULMASINDAN ITIBAREN ŞİRKET'E AIT OLACAKTIR. BU NEDENLE, ŞIRKET, YAZAR VE MÜNHASIR SAHIBI OLARAK KABUL EDILECEK VE ŞIRKETIN BELIRLEDIĞI GIBI, DÜNYA ÇAPINDA, SÜREKLI OLARAK, TÜM DILLERDE, BILINEN VEYA BUNDAN SONRA TASARLADIĞI HERHANGI BIR MEDYADA, SONUÇLARIN VE ILERLEMELERIN HERHANGI BIRINDEN VEYA HEPSINDEN YARARLANMA HAKKINA SAHIP OLACAKTIR. BURADAKI GÖNDERILERINIZIN SONUÇ VE GELIRLERINDEN HERHANGI BIRININ, TELIF HAKKI YASASI'NIN 101. BÖLÜMÜ ALTINDA “ÜCRET KARŞILIĞI YAPILAN ESER” OLARAK KABUL EDILMEMESI DURUMUNDA, TADIL EDILDIĞI GIBI, EK TAZMINAT ÖDEMEDEN, FIRMAYA SINIRLAMA OLMAKSIZIN, TÜM TELIF HAKLARI VE TICARI MARKALAR DA DAHIL OLMAK ÜZERE BÜTÜN MÜLKIYET HAKLARINI DEVREDEBILIR VE AKTARABILIRSINIZ BU TÜR MATERYALLERE VE TÜM HAKLARA, BAŞLIK, ILGI VE TÜM BU MÜLKIYET HAKLARINA HER ORTAMDA, ŞIMDI BILINEN YA DA BUNDAN SONRAKI SÜRE BOYUNCA, GELECEĞE YÖNELIK TASARLANMIŞTIR. SIZIN TARAFINIZDAN ÖNCEDEN ESERLERININ REPRODÜKSIYON OLAN SITEDE YAYINLANAN MALZEME BIZE AIT OLACAKTIR.


ŞİRKET'IN, HERHANGI BIR TÜRDE HERHANGI BIR KAYIT VEYA KATKIYI KULLANMA VE GÖRÜNTÜLEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ OLMADIĞINI, ANCAK HERHANGI BIR NEDENLE, BU TÜR MATERYALLERIN (VEYA BUNLARIN HERHANGI BIR BÖLÜMÜNÜN) HERHANGI BIR ZAMANDA KULLANILMASINI VE GÖSTERILMESINI DURDURMAYI SEÇEBILECEĞINI KABUL ETMIŞ SAYILIRSINIZ. BAĞLAMA VE ÇERÇEVELEME SINIRLAMALARI. BAĞLANTI, SITENIZIN HERHANGI BIR SPONSORLUĞUNU BIZE VEYA SITE TARAFINDAN BELIRTMEDIĞI VEYA IMA ETMEDIĞI SÜRECE SITEYE KÖPRÜ METNI BAĞLANTISI KURABILIRSINIZ. BUNUNLA BIRLIKTE, ÖNCEDEN YAZILI IZNIMIZ OLMADAN, SITENIN IÇERIĞINDEN HERHANGI BIRINI ÇERÇEVE VEYA SATIR IÇI BAĞLANTI KURAMAZSINIZ VEYA BAŞKA BIR WEB SITESINE YA DA BAŞKA BIR HIZMETE MATERYAL, IÇERIK VEYA FIKRI MÜLKIYETIMIZDEN HERHANGI BIRINI DAHIL EDEMEZSINIZ.

UYARILAR

SITE BOYUNCA, ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA SAĞLANAN İNTERNET SITELERINE BAĞLANTILAR VE IŞARETÇILER SAĞLAYABILIRIZ. BU TÜR ÜÇÜNCÜ TARAF SITELERLE OLAN BAĞLANTIMIZ, BU TÜR SITELERIN ONAYLANMASI VEYA SPONSORLUĞU VEYA BU SITELER ARACILIĞIYLA SUNULAN BILGILER, ÜRÜNLER VEYA HIZMETLER ANLAMINA GELMEZ. BUNA EK OLARAK NE BIZ NE DE BAĞLI KURULUŞLAR, ÜÇÜNCÜ TARAFLARIN SITEDE VEYA SITEDE VEYA SITEDE BIZIM TARAFIMIZDAN BAĞLANTILI WEB SITELERINDE SAĞLAYABILECEĞI HERHANGI BIR BILGI, ÜRÜN VEYA HIZMETI HERHANGI BIR ŞEKILDE IŞLETMEZ VEYA KONTROL ETMEZ.


MEVCUT ISE, ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA BILGI SAĞLAYICILAR DAHIL OLMAK ÜZERE IFADE EDILEN VEYA SUNULAN HERHANGI BIR GÖRÜŞ, TAVSIYE, BEYAN, HIZMET, TEKLIF VEYA DIĞER BILGI VEYA IÇERIK, ŞİRKET'E DEĞIL, ILGILI YAZARLARA VEYA DISTRIBÜTÖRLERE AITTIR. NE ŞIRKET NE DE HERHANGI BIR ÜÇÜNCÜ TARAF BILGI SAĞLAYICISI, HERHANGI BIR IÇERIĞIN DOĞRULUĞUNU, EKSIKSIZLIĞINI VEYA YARARLILIĞINI GARANTI ETMEZ. AYRICA, ŞIRKET, YETKILI BIR ŞIRKET TEMSILCISI DIŞINDAKI HERHANGI BIR SITENIN HERHANGI BIR YERINDE YAPTIĞI HERHANGI BIR GÖRÜŞ, TAVSIYE VEYA BILDIRININ DOĞRULUĞUNDAN VE GÜVENILIRLIĞINDEN SORUMLU DEĞILDIR.


SİTEDE, ŞİRKETTE VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAF SİTESİNDE SUNULAN BİLGİ, ÜRÜN VE HİZMETLER “OLDUĞU GİBİ” VE AÇIK VEYA ZİMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ VERİLMEKSİZİN SAĞLANIR. YÜRÜRLÜKTEKİ YASALARA UYGUN OLARAK İZİN VERİLEN AZAMİ ÖLÇÜDE, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE TİCARİ UYGUNLUK İLE İLGİLİ ZİMNİ GARANTİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE, ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, AÇIK VEYA ZİMNİ TÜM GARANTİLERİ REDDEDİYORUZ. SİTENİN VEYA İŞLEVLERİNİN HERHANGİ BİRİNİN KESİNTİSİZ VEYA HATASIZ OLACAĞINI, KUSURLARIN DÜZELTİLECEĞİNİ VEYA BÜLTEN PANOLARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE BU SİTENİN HERHANGİ BIR BÖLÜMÜNÜN VEYA MEVCUT HALE GETİREN SUNUCULARIN VİRÜSLERDEN VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLERDEN ARINDIĞINI GARANTİ ETMİYORUZ.


SİTENİN VEYA MATERYALLERIN BU SİTEDE VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF SİTELERDE, DOĞRULUĞU, ZAMANLAMASI, GÜVENİLİRLİĞİ VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE KULLANILMASIYLA İLGİLİ HERHANGİ BİR BEYANDA BULUNMAMAKTAYIZ. ŞİRKET'IN BAĞLI ŞIRKETLERINI, HALEFLERINI, DEVRALANLARINI, LISANSLARINI VE BUNLARIN ANA VE YAN ŞIRKETLERI, ACENTELERI, IŞTIRAKLERI, MEMURLARI, YÖNETICILERI, HISSEDARLARI VE HER BIRINDEN VE ALEYHINDEKI ÇALIŞANLARINI SAVUNMAYI, VE BURADA BELIRTILEN HERHANGI BIR YÜKÜMLÜLÜĞÜ, GARANTIYI, BEYANI VEYA SÖZLEŞMEYI IHLAL ETMENIZDEN KAYNAKLANAN VEYA BUNUNLA ILGILI OLARAK YASAL ÜCRETLER VE MASRAFLAR DAHIL OLMAK ÜZERE TÜM TALEPLER, IŞLEM NEDENLERI, ZARARLAR, BORÇLAR, MALIYETLER VE MASRAFLARI TAZMIN ETMEYI VE ŞIRKETI MAĞDUR ETMEYECEĞINIZI KABUL EDERSINIZ.

ONLİNE TİCARET

SITENIN BELIRLI BÖLÜMLERI, ÜÇÜNCÜ TARAFLARCA SAĞLANAN ÇEVRIMIÇI OLARAK BIRÇOK FARKLI TÜRDE ÜRÜN VE HIZMETI SATIN ALMANIZA IZIN VEREBILIR. BU ÜRÜN VE HIZMETLERIN KALITESI, DOĞRULUĞU, ZAMANLAMASI, GÜVENILIRLIĞI VEYA DIĞER YÖNLERINDEN SORUMLU DEĞILIZ. SITEDEKI BIR SATICIDAN VEYA SITEYLE BAĞLANTILI BIR SITEDEN BIR SATIN ALMA IŞLEMI YAPARSANIZ, SÖZ KONUSU SATICININ ÇEVRIMIÇI MAĞAZASINA VEYA SITESINE ZIYARETINIZ SIRASINDA ELDE ETTIĞINIZ BILGILER VE KREDI KARTI NUMARASI VE ILETIŞIM BILGILERI HEM SATICI HEM DE BIZCE TOPLANABILIR.


BIR SATICI, BIZDEN FARKLI GIZLILIK VE VERI TOPLAMA UYGULAMALARINA SAHIP OLABILIR. BU BAĞIMSIZ POLITIKALAR IÇIN HIÇBIR SORUMLULUĞUMUZ VEYA YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ YOKTUR. AYRICA, SITE ÜZERINDEN ÜRÜN VEYA HIZMET SATIN ALDIĞINIZDA, SÖZ KONUSU ÜRÜN VEYA HIZMETLERIN SATIN ALINMASI VEYA KULLANIMI IÇIN ÖZEL OLARAK GEÇERLI OLAN EK ŞART VE KOŞULLARA TABI OLABILIRSINIZ. BIR SATICIYA, ÇEVRIMIÇI MAĞAZASINA, GIZLILIK POLITIKALARINA VE/VEYA UYGULANABILECEK EK ŞART VE KOŞULLARA ILIŞKIN DAHA FAZLA BILGI IÇIN, O SATICININ WEB SITESINI ZIYARET EDIN VE BILGI BAĞLANTILARINA TIKLAYIN VEYA DOĞRUDAN SATICIYLA ILETIŞIM KURUN. BIZI VE IŞTIRAKLERIMIZI UĞRADIĞINIZ HERHANGI BIR ZARARDAN SERBEST BIRAKIRSINIZ VE SITE ÜZERINDEN ÜÇÜNCÜ ŞAHISLAR TARAFINDAN SUNULAN HERHANGI BIR ÜRÜN VEYA HIZMETIN SATIN ALINMASINDAN VEYA KULLANIMINDAN KAYNAKLANAN BIZE VEYA BUNLARA KARŞI HERHANGI BIR IDDIADA BULUNMAMAYI KABUL EDERSINIZ.


BELIRLI MAL VE HIZMETLERIN ÖDENMESI VE TESLIMATI ILE ILGILI OLARAK SITEMIZDE BULUNAN HERHANGI BIR ÜÇÜNCÜ TARAF ILE KATILIMINIZ, YAZIŞMANIZ VEYA IŞ ILIŞKILERINIZ VE BU TÜR IŞLEMLERLE ILGILI DIĞER ŞARTLAR, KOŞULLAR, TEMSILLER VEYA GARANTILER YALNIZCA SIZ VE BU TÜR ÜÇÜNCÜ TARAF ARASINDA YER ALMAKTADIR. ŞIRKETIN, BU TÜR ANLAŞMALARIN SONUCU OLARAK ORTAYA ÇIKAN HERHANGI BIR KAYIP, HASAR VEYA DIĞER KONULARDAN SORUMLU OLMAYACAĞINI KABUL EDERSINIZ.


SIZIN TARAFINIZDAN YAPILAN TÜM ALIMLARDAN VEYA SITE ARACILIĞIYLA SIZIN ADINIZA HAREKET EDEN BIRINDEN MADDI OLARAK SORUMLU OLMAYI KABUL EDERSINIZ. SITEYI KULLANMAYI VE YALNIZCA YASAL, TICARI OLMAYAN AMAÇLAR IÇIN SITE ÜZERINDEN HIZMET VEYA ÜRÜN SATIN ALMAYI KABUL EDERSINIZ. AYRICA, SPEKÜLATIF, YANLIŞ VEYA HILELI AMAÇLAR IÇIN VEYA BELIRLI BIR ÜRÜN VEYA HIZMET TALEBININ ÖNGÖRÜLMESI AMACIYLA HERHANGI BIR ALIŞVERIŞ YAPMAMAYI KABUL EDERSINIZ. YALNIZCA KENDINIZ IÇIN VEYA YASAL OLARAK IZIN VERDIĞI BAŞKA BIR KIŞI IÇIN MAL VEYA HIZMET SATIN ALMAYI KABUL EDERSINIZ. ÜÇÜNCÜ TARAFIN KIŞISEL BILGILERINI BIZE VEYA BIR SATICIYA GÖNDERMENIZI GEREKTIREN BIR ÜÇÜNCÜ TARAF IÇIN SATIN ALMA IŞLEMI YAPARKEN, SÖZ KONUSU ÜÇÜNCÜ TARAFIN KIŞISEL BILGILERINI SAĞLAMAK IÇIN BU ÜÇÜNCÜ TARAFIN AÇIK ONAYINI ALDIĞINIZI BEYAN EDERSINIZ.


SATIN ALMA IŞLEMINIZ YALNIZCA KIŞISEL KULLANIM IÇINDIR. SATIN ALMALARIN PAYLAŞILMASINA IZIN VERILMEZ VE IZINSIZ OLARAK KABUL EDILIR, TELIF HAKKIYLA KORUNAN MALZEMEMIZI IHLAL EDEN BIR KULLANIMDIR VE IHLAL EDENLERI YÜKÜMLÜLÜK ALTINA ALABILIR. BIR KURSA (YÖNE) YAPILAN ÖDEMENIN REDDEDILMESI DURUMUNDA, SISTEMIMIZ PREMIUM MALZEMELERIMIZE ERIŞIMI OTOMATIK OLARAK DEVRE DIŞI BIRAKACAKTIR. (ANLIYORUZ. BU GENELLIKLE BIR KREDI KARTININ KULLANIM SÜRESININ DOLMASI NEDENIYLE OLUYOR.) ERIŞIMINIZI GERI KAZANMAYA YARDIMCI OLMAK ISTIYORUZ, BU NEDENLE BU SORUNU ÇÖZMEK IÇIN SIZINLE ILETIŞIM KURMAK IÇIN HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERECEĞIZ. FATURALANDIRMA SORUNU ÇÖZÜLDÜĞÜNDE ERIŞIMI GERI YÜKLERIZ.

İNTERAKTİF ÖZELLİKLER

BU SITE, BÜLTEN PANOLARI, WEB GÜNLÜKLERI, SOHBET ODALARI VE BIZE GERI BILDIRIM SAĞLAYAN E-POSTA HIZMETLERI VE KULLANICILAR ARASINDAKI GERÇEK ZAMANLI ETKILEŞIM VE KULLANICILARIN BAŞKALARIYLA ILETIŞIM KURMASINA IZIN VEREN DIĞER ÖZELLIKLER GIBI ÇEŞITLI ÖZELLIKLERI IÇEREBILIR. İLAN PANOLARINA, WEB KAYITLARINA, SOHBET ODALARINA VE SITEDEKI DIĞER KAMUYA AÇIK ILAN ALANLARINA GÖNDERILEN VEYA SITEDEKI HERHANGI BIR E-POSTA SERVISI ARACILIĞIYLA GÖNDERILENLERE ILIŞKIN SORUMLULUK, HER KULLANICIYA AITTIR VE YALNIZCA YAYINLADIĞINIZ VEYA GÖNDERDIĞINIZ MATERYALLERDEN SORUMLUSUNUZ. SIZIN VEYA BAŞKALARININ SITE ÜZERINDEN SAĞLAYABILECEĞI MESAJLARI, BILGILERI VEYA DOSYALARI KONTROL ETMIYORUZ.


AŞAĞIDAKI MADDELER SITENIN KULLANIM KOŞULLARININ DIŞINDADIR: BAŞKA HERHANGI BIR KULLANICININ SITEYI KULLANMASINI VE KEYFINI ÇIKARMASINI SINIRLAMAK VEYA ENGELLEMEK.SITEYI, HERHANGI BIR KIŞININ VEYA VARLIĞIN KIMLIĞINE BÜRÜNMEK VEYA BIR KIŞI VEYA VARLIK ILE OLAN ILIŞKINIZI YANLIŞ IFADE ETMEK VEYA BAŞKA BIR ŞEKILDE YANLIŞ BEYAN ETMEK IÇIN KULLANMAK.SITEYI VEYA ÖZELLIKLERINI SAĞLAMAK IÇIN KULLANILAN SUNUCU VEYA AĞLARI ENGELLEYIN VEYA BOZUN YA DA SITEYI SAĞLAMAK IÇIN KULLANDIĞIMIZ AĞLARIN GEREKSINIMLERINE, PROSEDÜRLERINE, POLITIKALARINA VEYA DÜZENLEMELERINE UYMAYIN.SITEYI, BAŞKALARINI YASA DIŞI FAALIYETLERDE BULUNMAYA TEŞVIK ETMEK VEYA TAHRIK ETMEK VEYA HERHANGI BIR KIMSEDE YARALANMA VEYA MAL ZARARINA NEDEN OLMAK IÇIN KULLANIN.

SITEYE YETKISIZ ERIŞIM VEYA BU SITEYE BAĞLI HERHANGI BIR HESAP, BILGISAYAR SISTEMI VEYA AĞA, HEKLEMEK, ŞIFRE MADENCILIĞI VEYA DIĞER YASADIŞI YOLLARLA ERIŞMEK. BU SITE ARACILIĞIYLA KASITLI OLARAK KULLANIMA SUNULMAYAN HERHANGI BIR YOLLA HERHANGI BIR MALZEME VEYA BILGI EDINME VEYA ELDE ETME GIRIŞIMI. SITEYI, HERHANGI BIR YASADIŞI, TEHDIT EDICI, KÜFÜRLÜ, IFTIRA EDICI, MÜSTEHCEN, KABA, PORNOGRAFIK, SAYGISIZ VEYA UYGUNSUZ BILGIYI HERHANGI BIR ŞEKILDE GÖNDERMEK VEYA ILETMEK, BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE, SUÇ TEŞKIL EDECEK, HUKUKI SORUMLULUK DOĞURACAK VEYA YEREL, EYALET, ULUSAL VEYA ULUSLARARASI HUKUKU IHLAL EDECEK ŞEKILDE DAVRANIŞI OLUŞTURAN VEYA TEŞVIK EDEN HERHANGI BIR ILETIMI DE IÇEREN ŞEKILDE KULLANMAK.


GIZLILIK VE TANITIM HAKLARININ IHLALI VEYA TELIF HAKKI, TICARI MARKA VEYA DIĞER MÜLKIYET HAKLARI ILE KORUNAN MATERYAL DE DAHIL OLMAK ÜZERE, BAŞKALARININ HAKLARINI IHLAL EDEN VEYA IHLAL EDEN HERHANGI BIR BILGI, YAZILIM VEYA BAŞKA BIR MATERYAL GÖNDERMEK VEYA ILETMEK IÇIN VEYA BUNLARA ILIŞKIN TÜREV ÇALIŞMALARI, ÖNCE MAL SAHIBINDEN VEYA HAK SAHIBINDEN IZIN ALMAKSIZIN SITEYI KULLANMAK. VIRÜS YA DA DIĞER ZARARLI BILEŞENLER IÇEREN HERHANGI BIR BILGI, YAZILIM YA DA DIĞER MATERYALI GÖNDERMEK YA DA ILETMEK IÇIN SITEYI KULLANMAK. SITEYI YAYINLAMAK, ILETMEK VEYA HERHANGI BIR ŞEKILDE TICARI AMAÇLARLA REKLAM IÇEREN HERHANGI BIR BILGI, YAZILIM VEYA BAŞKA BIR MALZEMEDEN YARARLANMAK IÇIN KULLANMAK.SITEYI, AÇIK YAZILI ONAYIMIZ OLMADAN, HERHANGI BIR ÜRÜN VEYA HIZMETI SATIN ALMAK VEYA SATMAK YA DA HERHANGI BIR ŞEKILDE BAĞIŞ YAPMAK IÇIN TANITMAK VEYA ISTEMEK IÇIN KULLANMAK.PAZARLAMA AMAÇLARI IÇIN SITENIN DIĞER KULLANICILARI TARAFINDAN YAYINLANAN HERHANGI BIR E-POSTA ADRESI VEYA DIĞER KIŞISEL BILGILERI TOPLAYIN.


ŞIRKET, SITELERINDE MESAJ PANOLARI, SOHBETLER VE DIĞER KAMU FORUMLARINA EV SAHIPLIĞI YAPABILIR. İŞBU SÖZLEŞMENIN ŞART VE KOŞULLARINA UYMAYAN KULLANICILAR, GELECEKTE MESAJ PANOLARINA, SOHBETLERE VEYA DIĞER KAMU FORUMLARINA GÖNDERILMEYIP REDDEDILEBILIR. ŞIRKET VEYA BELIRLENMIŞ ARACILARI HERHANGI BIR NEDENLE HERHANGI BIR ZAMANDA HERHANGI BIR KULLANICI TARAFINDAN OLUŞTURULAN IÇERIĞI KALDIRABILIR VEYA DEĞIŞTIREBILIR. MESAJ PANOLARI, SOHBETLER VE DIĞER KAMU FORUMLARI, KULLANICILAR VE ABONELER IÇIN TARTIŞMA MERKEZLERI OLARAK HIZMET ETMEYI AMAÇLAMAKTADIR.


BU ORTAK FORUMLARDA YAYINLANAN BILGI VE IÇERIK, ŞIRKET PERSONELI, ŞIRKETIN DIŞ KATILIMCILARI VEYA BAZILARI ANONIM KULLANICI ADLARI KULLANABILECEK ŞIRKETLE BAĞLANTILI OLMAYAN KULLANICILAR TARAFINDAN SAĞLANABILIR. ŞİRKET, TÜM SORUMLULUK VE ONAYLARI AÇIKÇA REDDEDER VE BU FORUMLARDA ÜÇÜNCÜ ŞAHISLAR TARAFINDAN YAPILAN VEYA GÖRÜNTÜLENEN HIÇBIR FIKRIN, TAVSIYENIN, BILGININ VEYA IFADENIN GEÇERLILIĞINE DAIR HIÇBIR BEYANDA BULUNMAZ, BU TÜR ILANLARDAKI VEYA BIR MESAJDA GÖMÜLÜ KÖPRÜLERDEKI HERHANGI BIR HATA VEYA EKSIKLIKTEN DE SORUMLU DEĞILIZ.


HIÇBIR KOŞULDA, BAĞLI KURULUŞLARIMIZ, TEDARIKÇILERIMIZ VEYA ACENTELERIMIZ, BU FORUMLAR ARACILIĞIYLA ELDE EDILEN BILGILERE OLAN GÜVENINIZDEN KAYNAKLANAN HERHANGI BIR KAYIP VEYA HASARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BU FORUMLARDA IFADE EDILEN GÖRÜŞLER YALNIZCA KATILIMCILARIN GÖRÜŞLERI OLUP, ŞIRKETIN, ORTAKLARININ VEYA IŞTIRAKLERININ GÖRÜŞLERINI YANSITMAMAKTADIR.


ŞİRKET'IN, MESAJ PANOLARINDAKI, SOHBET ODALARINDAKI VEYA SITELERDEKI DIĞER HALKA AÇIK FORUMLARDAKI HERHANGI BIR IÇERIĞI VEYA POSTALARI IZLEME YÜKÜMLÜLÜĞÜ YOKTUR. BUNUNLA BIRLIKTE, TAMAMEN KENDI TAKDIRIMIZE BAĞLI OLARAK AYNI IZLEME HAKKINA SAHIP OLDUĞUMUZU KABUL EDERSINIZ. EK OLARAK, HERHANGI BIR SEBEPLE, KISMEN VEYA TAMAMEN, HERHANGI BIR KAYIT VEYA IÇERIĞI HERHANGI BIR NEDENLE DEĞIŞTIRME, DÜZENLEME, KALDIRMA, REDDETME VE BU TÜR MATERYALLERI VE BUNLARIN ILETIMINI ÇEVRELEYEN KOŞULLARI; HERHANGI BIR YASA, YÖNETMELIK, YASAL SÜREÇ VEYA HÜKÜMET ISTEĞINI YERINE GETIRMEK IÇIN VE KENDIMIZI, MÜŞTERILERIMIZI, SPONSORLARIMIZI, KULLANICILARIMIZI VE ZIYARETÇILERIMIZI MEMNUN ETMEK AMACIYLA ÜÇÜNCÜ TARAFLARA IFŞA ETME HAKKINI SAKLI TUTARIZ.ZAMAN ZAMAN PROGRAMLARIMIZIN BIR PARÇASI OLARAK ÇEVRIMIÇI BIR TOPLULUĞA ERIŞIMI DE DAHIL EDIYORUZ. HER ÜYENIN GRUBA DEĞER KATMASINI ISTIYORUZ. AMACIMIZ, TOPLULUĞUMUZU ÜYE OLDUĞUNUZ EN DEĞERLI TOPLULUK HALINE GETIRMEKTIR. BU NEDENLE, HERHANGI BIR ZAMANDA KIMSEYI KALDIRMA HAKKINI SAKLI TUTARIZ. BUNU NADIREN YAPIYORUZ, ANCAK TOPLULUKLARIMIZI NE KADAR CIDDIYE ALDIĞIMIZI SIZE BILDIRMEK ISTIYORUZ.

KAYIT

SITENIN BELIRLI ÖZELLIKLERINE ERIŞMEK IÇIN SIZDEN CINSIYET, DOĞUM YILI, POSTA KODU VE ÜLKE DAHIL OLMAK ÜZERE BAZI DEMOGRAFIK BILGILERI SAĞLAMANIZI ISTEYEBILIRIZ. AYRICA, SITENIN SOHBET ODALARI, WEB GÜNLÜKLERI VEYA BÜLTEN PANOLARI GIBI BELIRLI BIR ÖZELLIĞI IÇIN KAYDOLMAYI SEÇTIYSENIZ, SAĞLANAN FORMDA BIZE KAYIT OLMANIZ DA ISTENEBILIR VE BU KAYIT, ADINIZ VE E-POSTA ADRESINIZ GIBI KIŞISEL OLARAK TANIMLANABILIR BILGILER SAĞLAMANIZI GEREKTIREBILIR. SITENIN KAYIT FORMU TARAFINDAN ISTENDIĞINDE KENDINIZ HAKKINDA GERÇEK, DOĞRU, GÜNCEL VE EKSIKSIZ BILGI VERMEYI KABUL EDERSINIZ. BU BILGILERIN YANLIŞ, YANLIŞ VEYA EKSIK OLDUĞUNDAN ŞÜPHELENMEK IÇIN MAKUL GEREKÇELERIMIZ VARSA, HESABINIZI ASKIYA ALMA VEYA FESHETME VE SITENIN (VEYA HERHANGI BIR BÖLÜMÜNÜN) MEVCUT VEYA GELECEKTEKI KULLANIMINI REDDETME HAKKIMIZ VARDIR. KAYIT SÜRECININ BIR PARÇASI OLARAK BIZE VERDIĞINIZ KIŞISEL OLARAK TANIMLANABILIR BILGILERI KULLANMAMIZ GIZLILIK POLITIKAMIZIN ŞARTLARINA TABIDIR.

PAROLALAR

SITENIN BELIRLI ÖZELLIKLERINI KULLANMAK IÇIN, SITENIN KAYIT IŞLEMI SIRASINDA ALACAĞINIZ BIR KULLANICI ADI VE ŞIFREYE IHTIYACINIZ OLACAKTIR. PAROLA VE HESABIN GIZLILIĞINI KORUMAKTAN VE PAROLANIZ VEYA HESABINIZ ALTINDA GERÇEKLEŞEN TÜM ETKINLIKLERDEN (SIZIN TARAFINIZDAN VEYA BAŞKALARI TARAFINDAN) SIZ SORUMLUSUNUZ. PAROLANIZIN VEYA HESABINIZIN YETKISIZ KULLANIMI HERHANGI BIR GÜVENLIK IHLALI DURUMUNDA BIZI DERHAL BILGILENDIRMEYI VE HER OTURUMUN SONUNDA HESABINIZDAN ÇIKMAYI KABUL EDERSINIZ. PAROLANIZI VEYA HESAP BILGILERINIZI KORUYAMAMAKTAN KAYNAKLANAN HERHANGI BIR KAYIP VEYA ZARARDAN SORUMLU DEĞILIZ VE OLMAYACAĞIZ.

SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI

HİÇBİR KOŞULDA, YAN KURULUŞUMUZ VE ANA ŞİRKETLERİMİZ VEYA İŞTİRAKLERİMİZ, MESAJLAŞMA, BLOGLAR, BAŞKALARININ YORUMLARI, KİTAPLAR, EPOSTALAR, ÜRÜNLER VEYA HİZMETLER VEYA ÜÇÜNCÜ TARAF MATERYALLER, ÜRÜNLER VEYA SİTE ARACILIĞIYLA VEYA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE TARAFIMIZDAN SUNULAN HİZMETLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE SİTENİN KULLANIMINDAN VEYA KULLANILAMAMASINDAN KAYNAKLANAN DOĞRUDAN, DOLAYLI, TESADÜFI, ÖZEL VEYA SONUÇSAL HASARLARDAN BU TÜR ZARARLARIN OLASILIĞI HAKKINDA ÖNCEDEN BİLGİLENDİRİLSEK BİLE SORUMLU OLMAYACAKTIR. (BAZI DEVLETLER, BELİRLİ ZARAR KATEGORİLERİNİN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEDİĞİNDEN, YUKARIDAKİ SINIRLAMA SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU GİBİ DURUMLARDA, YAN KURULUŞUMUZUN VE ANA ŞİRKETLERİMİZİN VEYA İŞTİRAKLERİMİZİN SORUMLULUĞUMUZ VE SORUMLULUĞUMUZ, BU TÜR DEVLET YASALARININ İZİN VERDİĞİ ÖLÇÜDE SINIRLIDIR.) ÖZEL OLARAK, HERHANGİ BİR KULLANICININ İFTİRA EDİCİ, HAKARET İÇEREN VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞLARINDAN SORUMLU OLMADIĞIMIZI KABUL ETMEKTESİNİZ. SİTEDEN, SİTEDEKİ HERHANGİ BİR MALZEME, ÜRÜN VEYA HİZMETTEN VEYA SİTENİN ŞART VE KOŞULLARINDAN MEMNUN DEĞİLSENİZ, TEK VE MÜNHASIR ÇARENİZ SITEYİ VE ÜRÜNLERİ, HİZMETLERİ VE/VEYA MALZEME ŞİRKETİNİ KULLANMAYI BIRAKMAKTIR. ÜRÜNLER, HİZMETLER VE/VEYA MALZEME ŞİRKETİ BİR YATIRIM DANIŞMANLIĞI HİZMETİ DEĞİLDİR, BİR YATIRIM DANIŞMANI DEĞİLDİR VE KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ FİNANSAL DANIŞMANLIK SAĞLAMAZ VEYA BİR FİNANSAL DANIŞMAN OLARAK HAREKET ETMEZ.


SADECE EĞİTİM AMAÇLI OLARAK VARIZ VE BURADA VE ÜRÜNLERİMİZDE VE HİZMETLERİMİZDE YER ALAN MALZEME VE BİLGİLER YALNIZCA GENEL BİLGİLENDİRME AMAÇLIDIR. BİZİM TARAFIMIZDAN SAĞLANAN BİLGİLERİN HİÇBİRİ, HERHANGİ BİR ŞİRKETİN, GÜVENLİĞİNİ VEYA FONUN BİR CİRO, ÖNERİ VEYA SPONSORLUĞU OLARAK, SATIN ALMAK VEYA SATMAK İÇİN BİR TEKLİFİ VEYA TALEBİ OLARAK, YATIRIM, VERGİ, MUHASEBE VEYA YASAL TAVSİYE OLARAK TASARLANMAMIŞTIR. BİLGİLERİMİZE, MENKUL KIYMETLERDE VEYA DİĞER YATIRIMLARDA İŞLEM YAPMAK AMACIYLA GÜVENİLMEMELİDİR.


VERGİ, HUKUK VEYA YATIRIM DANIŞMANLIĞI TEKLİF ETMİYORUZ YA DA SUNMUYORUZ. TARAFIMIZDAN SAĞLANAN HERHANGİ BİR BİLGİ ÜZERİNDE HAREKET ETMEDEN ÖNCE VERGİ, HUKUK VEYA FİNANS UZMANLARINA DANIŞMAKTAN SİZ SORUMLUSUNUZ. BU SİTE SÜREKLİ OLARAK GELİŞTİRİLME AŞAMASINDADIR VE ŞİRKET, HERHANGİ BİR AMAÇ İÇİN DOĞRULUĞU, EKSİKSİZLİĞİ VEYA UYGUNLUĞU KONUSUNDA HERHANGİ BİR ŞEKİLDE ZİMNİ VEYA AÇIK GARANTİ VERMEZ. ŞİRKET VEYA İŞTİRAKLERİ TARAFINDAN HİÇBİR TEMSİLİN YAPILMADIĞINI VE BU PROGRAMA KATILIMDAN ELDE EDİLEBİLECEK GELECEKTEKİ GELİR, GİDER, SATIŞ HACMİ VEYA POTANSİYEL KARLILIĞA DAYANDIĞINI ONAYLAR VE KABUL EDERSİNİZ.

FESİH

SITEYI VEYA SITENIN HERHANGI BIR BÖLÜMÜNÜ HERHANGI BIR ZAMANDA HABER VERMEDEN KULLANMA HAKKINIZI IPTAL EDEBILIR VEYA FESHEDEBILIRIZ. İPTAL VEYA SONLANDIRMA DURUMUNDA, BU TÜR IPTAL VEYA SONLANDIRMA IŞLEMINDEN ETKILENEN SITENIN BIR KISMINA ARTIK ERIŞME YETKINIZ YOKTUR. SITEDEN INDIRILEN MALZEMELERLE ILGILI OLARAK SIZE GETIRILEN KISITLAMALAR VE BU HIZMET KOŞULLARINDA BELIRTILEN SORUMLULUKLARIN REDDI VE SINIRLANDIRMALAR DEVAM EDECEKTIR.

İADE POLİTİKASI

BIR ETKINLIK IÇIN BIR ÜRÜN, HIZMET VEYA BILET SATIN ALDIĞINIZDA, HERHANGI BIR GERI ÖDEME YAPILMASINI SAĞLAYABILIR YA DA SAĞLAYAMAYABILIR. HER BELIRLI ÜRÜN, HIZMET, ETKINLIK VEYA KURS, KENDI IADE POLITIKASINI BELIRLEYECEKTIR.

DİĞER

1998 DIJITAL MILENYUM TELIF HAKKI YASASI (“DMCA"), İNTERNETTE GÖRÜNEN MALZEMENIN ABD TELIF HAKKI YASASI UYARINCA HAKLARINI IHLAL ETTIĞINI DÜŞÜNEN TELIF HAKKI SAHIPLERINE BAŞVURU SAĞLAR. ŞIRKET TARAFINDAN BARINDIRILAN MALZEMELERIN TELIF HAKKINIZI IHLAL ETTIĞINE IYI NIYETLE INANIYORSANIZ, SIZ VEYA ARACINIZ, MATERYALIN KALDIRILMASINI VEYA ERIŞIMI ENGELLENMESINI ISTEYEN BIR BILDIRIM GÖNDEREBILIR. BIR TELIF HAKKI SAHIBI VEYA ADINA HAREKET ETMEYE YETKILI BIR KIŞI TARAFINDAN DMCA GEREKLILIKLERINE UYMAYAN HERHANGI BIR BILDIRIM, YETERLI BILDIRIM OLARAK KABUL EDILMEYECEK VE ŞİRKET'IN FIILI GERÇEKLERI VEYA DURUMLARINI IHLAL EDEN GERÇEK BILGILER VEYA KOŞULLAR HAKKINDA BILGI VERMEYECEK ŞEKILDE KABUL EDILMEYECEKTIR. TELIF HAKKI IHLALI BILDIRIMININ HATALI BIR ŞEKILDE SIZE KARŞI YAPILDIĞINA INANIYORSANIZ, DMCA, ŞİRKET'E BIR KARŞI BILDIRIM GÖNDERMENIZE IZIN VERIR. TÜM BILDIRIMLER VE KARŞI BILDIRIMLER, DMCA TARAFINDAN UYGULANAN GEÇERLI YASAL GEREKLILIKLERI YERINE GETIRMELIDIR; AYRINTILAR IÇIN HTTP://WWW.LOC.GOV/COPYRIGHT ADRESINE BAKINIZ. ŞİRKET’IN TELIF HAKKI IHLALI IDDIALARI YA DA KARŞI BILDIRIM TALEPLERI IÇIN TELIF HAKKI TEMSILCISI'NE ŞU ADRESTEN ERIŞILEBILIR: DESTEK@B-ILGI.COM


BU ANLAŞMA, ŞİRKET'IN VE ILGILI GÖREVLILERIMIZIN, HALEFLERIMIZIN, MIRASÇILARIMIZIN VE YASAL TEMSILCILERIMIZIN YARARINA BAĞLAYICI OLACAKTIR. BU SÖZLEŞME VEYA BURADAKI HERHANGI BIR HAK, ŞİRKET'IN ÖNCEDEN YAZILI IZNI OLMADAN VERILEMEZ. YUKARIDAKILERE RAĞMEN, BU SÖZLEŞME KAPSAMINDAKI TÜM HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER, ŞIRKET TARAFINDAN HERHANGI BIR BAĞLI KURULUŞA VEYA TAMAMEN SAHIP OLDUĞU BAĞLI ORTAKLIKLARA SERBESTÇE ATANABILIR


BU KULLANIM KOŞULLARI, TÜRKIYE CUMHURIYETI YASALARINA UYGUN OLARAK YÖNETILIR VE YORUMLANACAKTIR VE HERHANGI BIR ANLAŞMAZLIK TÜRKIYE CUMHURIYETI, DE BAĞLAYICI TAHKIME TABI OLACAKTIR. BU SÖZLEŞMENIN HERHANGI BIR HÜKMÜ KANUNSUZ, GEÇERSIZ VEYA HERHANGI BIR NEDENLE UYGULANAMAZ ISE, BU HÜKÜM BU SÖZLEŞMEDEN AYRILABILIR SAYILIR VE KALAN HÜKÜMLERIN GEÇERLILIĞINI VE UYGULANABILIRLIĞINI ETKILEMEZ.

UYARI

ÇOK DÜŞÜK BIR IHTIMAL OLMASINA RAĞMEN, BU POLITIKA ISTEDIĞIMIZ ZAMAN DEĞIŞTIRILEBILIR. BU POLITIKAYI GÜNCELLEMEMIZ GEREKIRSE, GÜNCELLEMELERI WEB SITEMIZDE BU SAYFADA YAYINLAYACAĞIZ. GIZLILIK POLITIKAMIZLA ILGILI HERHANGI BIR SORUNUZ VEYA ENDIŞENIZ VARSA LÜTFEN ONLARI YÖNLENDIRIN: [DESTEK@B-ILGI.COM]